2016 Őszi Országos Eskrima Szeminárium

2016 november 26 és 27-én került megrendezésre az Őszi Országos Eskrima Szeminárium Debrecenben, melyet Dankó Ferenc 5. danos mester, magyarországi főinstruktor tartott.

A szeminárium első részében a kés használatát tanulhatták a résztvevők kezdő és haladó csoportokra osztva.
Majd az itt vett drilleket megtanulhatták pusztakézzel is.

A második rész témája a marokbotos önvédelem volt. Az előző szemináriumon vett technikák ismétlése után azok továbbfejlesztése következett, szintén kezdő és haladó csoportok nehézségi szintjének megfelelően.

A szeminárium harmadik részének első felében a botharc került előtérbe a kezdő csoport főleg locking technikákat tanulhatott, míg a haladó csoport Controll Sparring technikákat gyakorolt

A szeminárium harmadik részének második felében pedig a filippin bokszon volt a hangsúly. Amíg a kezdő csoport a Sabayan, vagyis az egyidejú védekezést gyakorolta, a haladók kesztyűt ragadtak és szabadabb küzdelemben gyakorolhatták a három időzítésünket.

Mint minden szemináriumon, most se maradhattal a vizsgák, amely magasabb övfokozatoknál másnap is folytatódott.

A vizsgák után pedig a lelkes eskrimadorok vasárnap bangkaw edzésen vehettek részt.

A nyíregyházi csapatból sikeres vizsgát tettek:
Fejérvári Szabolcs 1. gyerek félfokozat (fehér öv sárga csíkkal)
Péter Erik Levente 1. gyerek félfokozat (fehér öv sárga csíkkal)
Karasz Tibor 1. gyerek félfokozat (fehér öv sárga csíkkal)
Aranyos Áron 1. gyerek félfokozat (fehér öv sárga csíkkal)
Ivaskin Ákos 2. gyerek félfokozat (citromsárga öv)
Krajnyák László 1. fokozat (citromsárga öv)
Krajnyák Bertold 1. fokozat (citromsárga öv)
Kovács Réka 1. fokozat (citromsárga öv)
Joó László 1. fokozat (citromsárga öv)
Tóth Viktor 1. fokozat (citromsárga öv)
Sárréti Gergely 1. fokozat (citromsárga öv)