Sikeresen vizsgáztak a nyíregyházi eskrimadorok a Nagymesteri Szemináriumon

Az Eskrimadors című filmből és a Human Weapon sorozatból is ismert filippín Eskrima Nagymester, Percival Pableo áprilisban Dankó Ferenc mester, magyarországi főinstruktor meghívására hazánkba látogatott, és képezte a hazai eskrimásokat.

Nagyon sok hasznos harci technikát tanultunk, melyet hatékonyan lehet alkalmazni a küzdelmek során.

A Nagymester kiemelte, hogy a magyar Eskrimadorok a világ élvonalában vannak. Mivel szervezetünk minden évben meghív fülöp-szigeteki mestereket, hogy hazánkban oktassanak, ezért a fejlődés és a "tiszta forrás" jól tükröződik a tanítványok tudásában is.

A Nagymesteri Szemináriumon sor került az övvizsgákra is, ahol a nyíregyházi csapat tagjai nagyon szépen teljesítettek:

Vizsgázóink:
Vincze Péter 2. fokozat (narancssárga öv)
Lipcsák Gábor 1. fokozat (citromsárga öv)

Gratulálunk!

További képek az Eskrima Hungary Facebook oldalán tekinthetőek meg.

Eskrima Nyári Tábor
Előző bejegyzés: