VII. Speciális Eskrima Szeminárium - Budapest

2017 március 5-én zajlott a VII. Speciális Eskrima Szeminárium Budapesten, ahol a résztvevők dupla botos, espada y daga (kés és bot), karambit és pusztakezes technikákkal ismerkedhettek meg.

A szeminárium első részében dupla botos harci technikák, védekezések és támadások, illetve ezek pusztakezes felhasználásai mellett, tanulhattak a résztvevők néhány forgatási módszert is.

Ezután következett az Espada y Daga, a bot és kés egyidejű forgatása, az Eskrima legmagasabb technikája

Ezt követte a kés-kés ellen és pusztakezes védekezés kés ellen technikák mellett Karambittal is gyakorolhattak új mozdulatokat az eskrimadorok.

Az utolsó részben pedig az extrém hatékony pusztakezes harcon, a Filippin bokszon volt a hangsúly.

A szeminárium vizsgával zárult, amelyen a nyíregyházi csapatból sikeres vizsgát tett:
Balogh Bence 1. fokozat (citromsárga öv)
Berbécs László 1. fokozat (citromsárga öv)
Tóth Gábor 1. fokozat (citromsárga öv)
Krajnyák Bertold 2. fokozat (narancssárga öv)
Krajnyák László 2. fokozat (narancssárga öv)
Kovács Réka 2. fokozat (narancssárga öv)

Gratulálunk!

Előző bejegyzés: