Felnőtt edzések

Szombat   16:00-17:00   Eskrima speciális edzés   Felnőtt csoport

Folyamatos becsatlakozási lehetőség!

Az első edzés INGYENES!

Amire szükséged lesz: kényelmes tréningruha és sportcipő.

A Felnőtt csoportról:

Közösség

Tanulóink között van diák, vállalkozó, bolti eladó, informatikus, rendvédelmi szerv dolgozója, művész, tűzoltó, illetve az élet legkülönfélébb területeiről férfiak és nők, fiúk és lányok, 13-62 éves korig. Különböző okok miatt kezdték el az Eskrimát, de mára egy folyamatosan bővülő közösségé formálódtak. A kezdő eskrimásokkal mindenki nyitott, segítőkész és egy alapvetően vidám, családias hangulatú társaság vagyunk.

Oktatás színvonala

Az Eskrima Nyíregyháza a minőségi Eskrima oktatás elkötelezett híve. Tanulóinknak minden évben lehetőségük van Fülöp-szigeteki mesterekkel és nagymesterekkel találkozni és közvetlenül tőlük tanulni itthon, Magyarországon! Iskolánk az országos szervezet övvizsga rendszerével a kezdő szinttől akár egészen a mester fokozatig el tudja juttatni a tanulóit.

Módszereink az edzéseken

Nálunk mindenki egy helységben edz, ám nem mindenki ugyanazt csinálja! Aki először van nálunk, az alapok elsajátításával kezdi, elvégre senkitől nem várható el, hogy olyat tudjon, amit még nem tanult meg.
Az Eskrimát a tanulók egyéni szintjein oktatjuk. Külön foglalkozunk a teljesen kezdőkkel, kezdőkkel, középhaladókkal és haladókkal. A különböző szintű technikák gyakorlásakor a tanulókat több csoportra osztjuk, és segédedzők felügyelik a gyakorlást, ám minden esetben Ács Zoltán mester mutatja be a gyakorlatokat és folyamatosan koordinálja az egy légtérben zajló edzéseket.
Mi nem vagyunk hívei sem a kezdők teljes elszeparálásának, sem a mély vízbe dobásnak. Ugyanakkor vannak olyan gyakorlatok amelyeket mindenki együtt végez, illetve sok esetben a haladók kezdőkkel állnak párba. Fontosnak tartjuk azt is, hogy senkinek ne legyen fix párja, gyakori legyen a párcsere az edzéseken, elvégre minden embernek kicsit más a mozgása, mérete és súlya - és ezekből sokat lehet tanulni.
Edzéseinken egy jól bevált rendszert alkalmazunk precíz oktatási metodikával, melynek köszönhetően mindenki el tud jutni a nullától a legmagasabb szintekig, lépésről lépésre. Tapasztalatunk szerint már néhány hónap elteltével látványosan fejlődik az eskrimázók tartása, mozgáskoordinációja, kézügyessége, reakció ideje, állóképessége, rugalmassága és persze a technikai repertoárja - leginkább az idő, ami egyénenként eltérő. A páros gyakorlatok mellett számos egyéni gyakorlatsort is alkalmazunk. Mivel mindenki más tulajdonságokkal rendelkezik (pl. van, akinek a mozgáskoordinációján kell többet fejleszteni, másnak a technikák elsajátítása megy kicsit nehezebben), ezért mindenkinél egyénileg figyelünk a gyenge pontok kijavítására, fejlesztésére.
Már a kezdetektől fogva párhuzamosan oktatjuk az eszközös- (pl. bot, duplabot, kés, marokbot, stb.) és a pusztakezes technikákat (ütések, rúgások, feszítések, lefegyverzések, földre vitelek), valamint a hétköznapi tárgyak fegyverként / önvédelmi eszközként való használatát. A technikák elsajátítása mellett van az edzéseknek pörgősebb, intenzívebb része is, amik gyakran izgalmas és szórakoztató szituációs gyakorlatok (pl. bot- vagy késharc „küzdelmek” szivacs botokkal/késekkel), melyekben erősítő, állóképességet fejlesztő gyakorlatokat is „elrejtünk”. Egy Eskrima edzésen nem lehet unatkozni, ellenben minden alkalommal tanulni, fejlődni és kellemesen elfáradni annál inkább.

Az Eskrima Nyíregyháza nem csak az eskrima oktatás terén, hanem az eskrima versenysport (WEKAF) területén is kiemelkedően szerepel. Számtalan világ-, Európa- és Magyar Bajnoki címmel büszkélkedhetünk már a különböző Eskrima versenyszámokban.

Magánórák

Előre egyeztetett időpontban lehetőség van egyéni és kiscsoportos edzésekre.

Vezető oktató:
Ács Zoltán, Eskrima mester 2. dan,