Beszámoló a Nagymesteri Szemináriumról

2023.05.18 és 2023.05.21 között Nagymesteri szemináriumon vettünk részt Debrecenben, ahol SGM Arnulfo Cuesta és GM Erwin Mosquesda tanította a magyar eskrimadorokat igazi családias, közvetlen hangulatban.

1. nap, 2023.05.18:

Ezen a napon zárt körben zajlottak az edzések: csak a mesterek, instruktorok és a segédedzők vehettek részt rajtuk. A nyíregyházi iskola mindhárom segédedzője (Halász Nóra, Sebők Zoltán, Tóth Gábor), valamint Ács Zoltán mester is jelen volt. A nap első felében a 10. formagyakorlatot és a felhasználását néztük át. Ez a formagyakorlat több földrevitelt és dobást tartalmaz, így előkerültek a tatamik is, ahol 5 fős csoportokban ki is próbáltuk a formagyakorlat több támadó elleni felhasználását.

Az edzések második felében az Espada y daga haladó technikái, a Serra Todo gyakorlatok közül néhányba nyerhettünk betekintést. A szeminárium után részt vettünk a debreceni felnőtt edzésen is - itt a nagymesterek már egyszerűbb, kezdők által is könnyen követhető, mégis új technikákat és kombinációkat mutattak egy- és két bottal. Hosszú, fárasztó nap volt, tele érdekes és hasznos technikával. Vizsgák ezen a napon nem voltak.

2. nap, 2023.05.19:

A szeminárium második napja a haladó eskrimadoroké volt: a mesterek, instruktorok és segédedzők mellett már akár lila övtől felfelé is részt lehetett venni a szemináriumon. Ezen a napon a kezdők által is jól ismert Estokada nevű gyakorlat haladó szintű variációival kezdtük az edzéseket, majd előkerült a tres-tres dupla botos változata is. Mindkét gyakorlatot több és bonyolultabb lábmunkával is kipróbáltuk. Az szeminárium további részében pusztakezes támadások kivédéseit, illetve ezekből több feszítő és lezáró technika alkalmazását is megtanultuk nagymestereinktől. Az edzések vége felé ismét előkerült a bot és kés, amelyeket együtt használtunk néhány új kombinációban.

A második napon a haladók övvizsgákat is tehettek.

A nyíregyházi iskola segédedzői közül sikeres vizsgát tett ezen a napon:
Halász Nóra, 9. fokozat (Barna öv három csíkkal)

3. nap, 2023.05.20:

Szombaton nagymestereinktől először új lépésmintát tanultunk, amit eleinte többféle támadással kombináltunk, végül feszítésekkel és lezárásokkal is összefűztük a tanultakat. A szeminárium harmadik részére érkeztek a gyerekek. Velük lefegyverzéseket tanultunk bottámadások ellen, valamint pusztakezes technikákat ismerhettünk meg amíg a felnőtt haladók Control Sparringet gyakoroltak. Ez a nap is nagyon izgalmas volt mindenki részére és ismét meggyőződhettünk nagymestereink közvetlenségéről, hiszen mindenkihez odamentek segíteni a gyakorlás során. Ahogy lenni szokott a szemináriumokon, ezt a napot is övvizsgákkal zártuk.

A nyíregyházi iskola felnőtt csoportjából sikeres vizsgát tett ezen a napon:

Sebők Zoltán, 5. fokozat (Lila öv)
Tóth Gábor, 5. fokozat (Lila öv)
Márton Vencel, 3. fokozat (Zöld öv)
Stolcz Bella Kitti, 2. fokozat (Narancssárga öv)
Szabó Lázár, 1. fokozat (Citromsárga öv)

A nyíregyházi iskola gyerek csoportjából sikeres vizsgát tett ezen a napon:

Nádasdi Dominik, 1/3 gyerek fokozat (Fehér öv)
Vizlovszky Botond, 1/3 gyerek fokozat (Fehér öv)

4. nap, 2023.05.21:

A vasárnapi szeminárium első harmadában köríves bottechnikákat tanultunk Arnulfo nagymesterünktől többféle variációban. A második harmadban Erwin nagymester oktatott számunkra késharc technikákat és taktikákat, amit feszítésekkel kombináltunk. A nap utolsó harmadában először duplabotos gyakorlatokkal foglalkoztunk Arnulfo nagymester vezetésével, majd ismét Erwin nagymester tanított minket - ezúttal pusztakezes támadások kivédésére és abból feszítések és lezárások alkalmazására.

Gratulálunk minden vizsgázónak!

MABUHAY