Összefoglaló a 2022-es Őszi szemináriumról

A nyíregyházi csapat is képviseltette magát a 2022. november 26-án Debrecenben megrendezett Őszi Országos Eskrima Szemináriumon.

Dankó Ferenc 5. danos mester, Magyarország vezető instruktora és kelet-európai főinstruktor ismét egy szuper szemináriumot tartott, ahol az érdeklődők a Doce Pares Eskrima különleges technikáival ismerkedhettek meg. Ezen a szemináriumon az Eskrima legalapvetőbb fegyvertárából tanultunk harci alkalmazásokat és kombinációkat - ezúttal a szokásostól több késes technikával ismerkedhettek meg a résztvevők. A szeminárium témái a következők voltak:

Botharc: Harci technikákat gyakoroltunk lefegyverzésekkel és teljes befejezésekkel. Először bottal bot ellen gyakoroltunk, majd a tanult technikákat átültettük pusztakézre bot ellen.
Késharc: Energia drillekkel kezdtünk, hogy felpörgessük a pusztakezes védéseinket a késes támadások ellen, majd kés-pusztakéz páros gyakorlatok következtek.
Pusztakéz: Ezen szeminárium pusztakezes részénél mindent könyökkel oldottunk meg! Vagyis ütések és rúgások ellen is könyökösökkel védekeztünk és ellentámadtunk. Volt könyök-drill is, hogy a mozdulatokat beleégessük az idegrendszerünkbe.
Utcai önvédelem: Néhány utcai önvédelmi technikával is megismerkedtünk olyan helyzetekből, melyek edzéseken gyakran merülnek fel kérdésként.
Controll Sparring: Természetesen a Controll Sparring nem maradhat el egy szemináriumból sem. Új támadási kombinációkat sajátítottunk el, valamint különböző védhetetlen alkalmazásokat.

Ahogy lenni szokott, a szemináriumot övvizsgákkal zártuk, melyeket a nyíregyházi Eskrima iskola két tanítványa teljesített sikeresen!

Az Eskrima Nyíregyháza csapatából sikeres övvizsgát tett:

Stolcz Bella - 1. fokozat (Citromsárga öv)
Márton Vencel - 2. fokozat (Narancssárga öv)

Gratulálunk minden vizsgázónak, csak így tovább!

MABUHAY

Tagfelvétel