Sikeres övvizsgák a 2022-es Tavaszi Szemináriumon!

A nyíregyházi Eskrima iskola is képviseltette magát Debrecenben a 2022. május 21-én megrendezett Tavaszi Országos Szemináriumon.

Dankó Ferenc 5. danos mester, Magyarország vezető instruktora és kelet-európai főinstruktor ismét egy szuper szemináriumot tartott, ahol az érdeklődők a Doce Pares Eskrima különlegesen hatékony technikáival ismerkedhettek meg.

A szemináriumokon mindig több fegyvernemmel találkozhatunk, de ezen a szokásostól is több volt! Különleges lábmunka gyakorlatokat tanultunk, melyeket felhasználtunk Espada y daga technikák és Dupla botos lefegyverzések közben. Természetesen tanultunk késes technikákat kés ellen, pusztakezes gyakorlatokat kés és pusztakéz ellen, de nem maradhattak ki a bot-bot elleni technikák sem, amiket később a Controll sparring gyakorlatokban is fel tudtunk használni.

Ahogy lenni szokott, a szemináriumot övvizsgákkal zártuk, melyeket a nyíregyházi Eskrima iskola két tanítványa teljesített sikeresen!

Az Eskrima Nyíregyháza felnőtt csoportjából sikeres övvizsgát tett:

Lipők Ádám - 1. fokozat (Citromsárga öv)
Márton Vencel - 1. fokozat (Citromsárga öv)

Megnyílt az ESKRIMASHOP.hu!